Yeni Bir Başlangıç

Merhabalar,

Bugün, bu soğuk ve karanlık aralık ayının ilk haftasında oyunuzmanları sitesinin resmi açılışı için karşınızdayım. Her şey aslında serin bir mart akşamı sevgili ablam Tanla ile beyin fırtınası yaparken başladı. Hava, daha doğrusu yeni taşındığımız ev, henüz kombi bağlamadığı için oldukça soğuktu. Yine her zamanki aceleci ve kabına sığmayan tavırlarımla, haydi bana bir site yapalım ama Ataşehir’den büyük olsun! şeklindeki laflarımla başladı. Geyik, ruhuma işlemiş bu yaştan sonra da kurtulamayacağım sanırım. 🙂  Şaka bir yana, aslında uzunca zamandır aklımda olan bilgisayar, oyun, teknoloji ve overclock hakkında bir şeyler yapmamın ve bilgi birikimlerinin artık diğer kişiler ile de paylaşmam gerektiğinin düşüncesi, son 2 yıldır kafamı kurcalıyordu. Hem ailemin hem de kıymetli hayat arkadaşım Nagihan’ın da desteği ile yavaş yavaş içimdeki yazı yazma ve diğer insanlara bir şeyler katma ve iletme isteği sonunda vuku buldu.

Yine böyle bir zamanda, yine en büyük şansım ve destekçilerimden biri olan ablam yanımdaydı. Aslında bu benim için büyük bir şans çünkü her sene en fazla 2 hafta birbirimizi görebiliyoruz. İşte bu değerli dakikalarda atılan ilk adımlar ile bu minik ama zamanla dev olacağına inandığım siteyi 2 gecede parmak uçlarımız evin soğuğunda üşüyerek kurduk. İlk başta yazı yazmadan öte diğer sitelerden alıntı ile başlayan yazı yazma serüvenim zamanla gelişti ve bende anlatması güç olan bir istek ve arzuya dönüştü. Yazılarımı yazarken nice Mozart’lar, Chopin’ler, Bach’lar, Guns ‘N Roses’lar dinledim. Hep inandığım şey aslında sanatın bir bütün olduğu idi. Bence bir oyunda çok büyük bir sanat eseridir. Tıpkı bir senfoni gibi, Mozart için Requiem ne ise, benim için de bir oyun aslında Requiem’dir, Nocturne’dir.

yeni başlangıçlarAslında çok da fazla kitap okumayan birisi ve bu konuda kendine hep kızan ben var karşınızda ama bir de az kitap okuyan ama çok da fikir üreten biri derler hep benim için, belki hiç bir zaman bir Cyrano de Bergerac olamayacağım ama hiç bir zaman da, “Tarih, hayal edenleri değil, hayallerini gerçekleştirenleri yazar.” gibi klişe laflar etmeyeceğim. Bence; tarih, kendi için değil, toplum için bir şeyler yapanları ve amacı çıkar sağlamak olmayanları yazar. Tıpkı Atatürk gibi, George Washington veya William Wallace gibi. Benim bu site ile en büyük ve inandığım amacım işte biraz, parmaklarımın hareket ettiği sürece okurlarıma bir şeyler verebilmek olacaktır.

Sitemde ağırlıklı olarak, teknoloji ve bilgisayar dünyasından yazılar ve bilgiler edinebileceksiniz. Tabi oyun (sanat eseri) incelemelerim de hep sizinle olacak. Bunların yanı sıra bazı haftalar size, başka bilgi birikimim olduğunu düşündüğüm; sinema, müzik, sanat, bilim veya güncel konularda yazmayı planlıyorum. İnşallah hep beraber bazı konuları forumlara taşıyacağız. Bilgi paylaşımları yapacağız.  Kendimin veya bu sitede yazan tüm arkadaşlarımında yaratcılıklarını sınırlamamak adına böyle bir yolda yürümeyi daha uygun gördüm. Umarım her şey çok güzel olur ve okuyucularım eğlenirken de bilgi sahibi de olabilirler.

Benimle beraber bu sitede, yeteneği ve birikimi olan konularda yazı yazmak isteyen herkese kapımız açık olacaktır. Özellikle bunu söylemek istiyorum çünkü büyük kitlelere ulaşmak için büyük düşünmek gerektiğine inanıyorum. Bazen bir kokunun, bir notanın veya bir manzaranın bile ilham verebildiği biz insanlar aslında pek çok dahiyane fikri de bünyemizde taşıyoruz. Eğer o fikirlerin dışarıya çıkarılmasında en ufak bir katkım olduğunu düşünürsem çok mutlu olurum.

Değerli okuyucularım, bu siteyi en azından haftada 2 veya 3 kere takip etsinler, Facebook ve Twitter’dan da bize katılsınlar ve paylaşım yapsınlar isterim. Bu şekilde daha çok kişinin istifade etmesini sağlayabiliriz.

Yazımı noktalamadan önce, bana destek olan tüm aileme ve arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. İnşallah sizlerinde katkısı ile daha büyük bir aile olacağız.

En kısa zamanda tekrar görüşmek üzere.

Sevgi ve Sağlıkla kalın.

Şansal

Bu makale 4423 kez okunmuştur.

Yorumu formunu geç

  • Tanla on 04/12/2012 at 6:32 am
  • Cevapla

  Şansalcım
  Resmi açılışın hayırlı uğurlu olsun. Kaliteli yazılarına devam etmeni merakla bekliyoruz.
  Sevgiler

  1. Teşekkür ederim. Yenilikleri takip etmeye devam edin.
   Selamlar

  • Burcin Nuray on 04/12/2012 at 2:52 pm
  • Cevapla

  Sitenin resmi açılışının hayırlı ve bol okurlu olmasını dilerim. Ben her ne kadar oyunlarla pek ilgilenmesem de, senin yazı yazman beni mutlu ediyor. İnşallah en kısa sürede hayallerin gerçek olur, emeklerinin karşılığını alırsın. Çok çok öpüyor, yeni yazılarını bekliyor ve başarılarının devamını diliyorum.

 1. Tesekkur ederim. Oyundan anlayan veya anlamayan herkese hitap etmeye calisacagiz. Sevgi ve mutluluk dolu gu ler dilerim.

  • Nagihan on 05/12/2012 at 10:32 pm
  • Cevapla

  Bu başlangıcın hayırlı olmasını diliyorum, bu güzel oyun dünyasını bana çok sevdirdiğin için ayrıca teşekkürler.Yeni yazılarını merakla bekliyorum. 🙂

  1. Değerli yorumların için teşekkür ederim. Sende en sevdiğin oyunu veya oyun türünü söylersen onun hakkında da yazmaya çalışırım.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.