Torchlight II

Torchlight II

Runic Games firmasının Mayıs ayında ön siparişlerine başladığı ve 2012 Eylül itibariyle piyasaya çıkardığı, Torchlight 2, oyuncu beklentisini çok da fazla karşılamadı maalesef. Ancak gerek incelemeler gerek te karşılaştırmalara soktuğunuzda oyunun mutlaka oynanması gereken oyunlar arasında yer aldığı bir gerçek. RPG kategorisinde iddialı olan oyunumuz, Multiplayer ve Singleplayer seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Karakter zenginliği açısından zayıf kalsa da, içerik açısından oldukça zengin tutulmaya çalışılmış.

Oyuna, “Outlander”, “Embermage”, “Berserker” ve “Engineer” olmak üzere 4 sınıftan birini seçerek başlayabiliyorsunuz. Karakter imajınız ve pet seçiminiz ise, maalesef sınırlı. Sınıfların detaylarına indikçe oyun içerisinde D2 (Diablo 2) kokusunu daha çok almaya başlıyor ve yüzünüzü hafif bir gülümse almaya başlıyor. Oyuna başladığınızda ise, tam bir D2 atmosferine giriyorsunuz.

Oyun konusuna değinirsek; zamanın birinde “Heart of Ordrak”tan çıkıp gelen Ember Blight amcamız, Alchemist’i yeniyor ve Torchlight şehrimizi yakıyor yıkıyor. İşte biz tam burada devreye giriyoruz. 4 büyük kahramanımızdan bir tanesini seçiyoruz ve Ember Blight amcamızın dünya dengesini bozmaması için diyar diyar onu arıyoruz. Konular üç bölümden oluşuyor ancak haritaları gördüğünüzde kesin bir sonraki haritada çöl ve böcekler çıkacaktır diyorsunuz ve sürpriz çıkıyorlar. Sayısız düşmanlarla çarpışıyor, düşenleri topluyor ve seviye atlamalara doymak bilmiyorsunuz. Zindanların oyun motoru tarafından her defasında baştan çizilmesi, item ve slot parçalarının birleştirilmesi, sert – çok sert yeni itemlerin ortaya çıkması insana haz ve zevk veriyor. Tabi unutulmaması gereken en zevkli kısımlarımızdan birisi yardımcımız ve tek dostumuz “Popy” ( Pet’imiz ). Sizin için savaşır, iksirlerinizi, scrollarınızı siz yorulmayın diye gidip getirir, çok kızarsa verdiğiniz balıklarla evrim bile geçirebilir. Balık tutma sosyalliğinden de bahsetmeden geçemeyeceğim. Artık balık oltaya gelsin diye beklemeye son! Tek bir dinamit ile tüm kuyuyu havaya uçurabiliyorsunuz. Bu da oldukça ilginç bir özellik olmuş.

Bunun yanında  oyuna Multiplayer kısmı da eklenerek tanıdık simalar göstermek oldukça hoş olmuş. İnternet bağlantısı gerektirmeden de oynanabilen yapımda LAN desteği bulunması da ayrı bir güzellik.

Torchlight II Menu

Oyun oynanış yönünden oldukça basit ve grafik yönünden bence bekleneni fazlasıyla karşılıyor. Hem oyuncuyu sıkmıyor hem de yeni çizimleriyle merak uyandırıyor. Ses tarafına gelirsek oldukça şaşırıyoruz çünkü oyunun müzikleri D2 ‘ye oldukça benziyor. Sebebi ise, Diablo oyununun müziklerini bestelemiş olan “Matt Uelman” hocamızın bu oyunda da müziklerini dinliyor olmamız.

Torchlight II Oynanış

Oyunun detayları ve oynanışı hususunda çok detaya inmeyeceğim. Çünkü ister istemez Diablo 2 ve Diablo 3 eleştirilerin içine girmek zorunda kalıyorum. D3 ile kıyaslanmaması gereken ancak gerek yapılan harcamalar gerekse geliştirmeler açısından inceleyecek olursak; Torchlight 2, her oyuncunun oynaması gereken başarılı bir yapım olduğunu unutmamak gerek.

Değerlendirme:

Grafik: 3/5

Konu: 2/5

Oynanabilirlik: 3,5/5

Genel: 3/5

Yeni yazılarımla görüşmek üzere. Şimdilik hoşçakalın.

 

Bu makale 3093 kez okunmuştur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.