Mekanist Yazılarım

Merhaba Oyunseverler,

Hepimiz zaman zaman oyun oynamaya ara verip dışarı çıkarız. Hava almak hem beden sağlığımıza iyi gelir hem de iştah açar. Ben özel bir gün dışarı çıktıysam ve özellikle yanımda sevdiklerim veya eşim olursa, dışarıda yemek yemeyi tercih ederim.

Yemek

Yemek

Yaklaşık 20 yıldır çok farklı lezzetleri tadıp çok değişik mekanlara gittim. Bunun yanında ağzımın tadını bilirim, nerede ne iyi ve lezzetli ise bulup tadına bakmayı severim. Bir “Vedat Milör” veya “Mehmet Yaşin” kadar olmasa da gezdiğim ve gördüğüm yerleri sizinle paylaşmaya karar verdim.

Bu çerçevede Mekanist’te yazılar yazmaya başladım. Şu ana kadar toplam 50 yer için yazı yazıp değerlendirmede bulunmuşum. Ve bu sayı hızla artmakta. 🙂

Dışarı çıkıp yemek yiyen bir kişi mutlaka parasının karşılığını almak ister. Ve bunu yaparken genellikle bildiği yerlere gitmeyi yeğleyebilir. Bunun sonucu belki de yeni lezzetler keşfetme şansını kaçırabilir. Ama yeni bir yere gitmek bazen midemize bazen de kesemize zarar verebilir. Ben yazılarımda bu tarz riskleri en aza indirmek için yorumlarımı paylaşıyorum. Özellikle fiyat/lezzet performansına bakarak değerlendirme yapıyorum ve mümkün mertebe mekan ve yiyeceklerin resimlerini de eklemeye çalışıyorum.

Örnek olarak bir mekan dışarıdan çok salaş ve bakımsız olabilir ama içeri girince ne kadar lezzetli yiyecekleri barındırdığı anlayabilirz. Veya bir mekan çok gereksiz pahalı olabiliyorken kalitesiz veya çok küçük porsiyonlar ile bize tadsız süprizler yapabilir. Ben de tam bu noktada yazılarımla sizlere yardımcı olamaya çalışıyorum. Hatta mekanda yediğim/içtiğim şeylerin fiyatlarını da paylaşmaya çalışıyorum.

Paylaşımlarım ışığında siz de daha önceden gitmediğiniz mekanları ve yeni lezzetleri paylaşabilir; kötü süprizler ile karşılaşma riskinizi en aza indirebilirsiniz. Hepinize sağlık ve afiyetler dilerim. Umarım Mekanist yazılarımı beğenirsiniz.

Mekanist Sitesindeki Yazılarım İçin: http://www.mekanist.net/k/33932#tepeimaj

Mekanist Sayfam

Mekanist Sayfam

 

 

Bu makale 2243 kez okunmuştur.

1 yorum

    • Tanla on 20/06/2013 at 7:47 pm
    • Cevapla

    Ooo bayağı bir yere gitmişsiniz… Afiyet olsun. O mekanlardan bazılarına ben de gitmiştim. Yorumlarını merakla bekleyeceğim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.