Üniversite Uzatan 13 Bilgisayar Oyunu

Sonunda üniversiteyi kazandım, nasıl olsa bitireceğim bir şekilde” diye düşünen gençliğin önündeki en büyük sorun, okunulan bölümün zorluğundan ziyade 2000’li yılların başlarının bilgisayar oyun dünyası açısından altın bir dönem olmasıdır.

Günler ve gecelerce süren, gözlerden yaşlar akıtan bu bilgisayar oyunlarını oynamayan, bilmeyen yoktur. Bu eğlenceli ama bir o kadar da zararlı oyunlar sayesinde sezon sonu alınan transkriptlerde birden çok zayıf not ve bütünleme sınavları, yaz okulu gibi sıkıntılı süreçler hayatımıza dahil olmuştur.

Kimi zaman günlerce derse girmeden oynanan bu oyunların en popüler olanlarını sizin için derledik…

Heroes of Might and Magic III

Heroes of Might and Magic III
Sıra tabanlı strateji oyunlarının babası olan Heroes III özellikle hot desk veya hamachi ağı üzerinde oynanarak keyifli saatlerin su gibi akıp gitmesine neden olmuştur. Sürekli kahraman geliştirme ve kale elde etme arzusu bu oyunu oynayan kişileri kamçılar. Sonuç, yaz okulu. :)

Age of Empires II

Age of Empires II
Kaynakları topla, çağ atla ve düşmanları yok et kuralının en güzel temsilcisi olan bu oyun zamanında çok fazla genç arkadaşı uykudan etmiştir.

Fifa 99

Fifa 99
Fifa serisi grafik olarak en büyük değişikliğe bu versiyonu ile uğramıştır. Yeni yapısı sayesinde adeta çığır açan bu oyun öğrenci evlerindeki rekabetin en büyük nedenidir. Uğruna kaç ders kaçırıldığı ise tam bir muammadır.

Total Club Manager 2004

Total Club Manager 2004
TCM 2004 olarak da bilinen bu güzel futbol menajerlik oyunu içimizdeki Jose Mourinho’yu çıkartmayı sağlamış ve nice teknik direktörleri oyun dünyasına katmıştır. Bu yüzden oyuna saygımız büyüktür. Üniversitede ders olarak da okutulmalıdır.

Half Life II

Half Life II
Oyun dünyasında devamı en çok beklenen oyunlardan biri olan, Half Life serisinin bu ikinci oyunu vurdulu kırdılı, First Person Shooter (FPS), tarzdaki oyunların mihenk taşıdır ve her zaman orada kalacaktır.

Quake II

Quake II
Anormal silahları ve agresif yapısı ile derslerden, sınavlardan sonra stres atmaya birebir olan Quake II her zaman üniversite gençliği tarafında sevilmiş ve sabahlara kadar oynanmıştır.

Diablo II

Diablo 2
FRP tarzının en baba temsilcilerinde olan Diablo hakkında en çok konuşulan ve gün boyu adeta yaşanan bir oyundu. Okul sıralarında da yaratmış olduğumuz karakterin gizemli özelliklerine bürünüp hayali bir dünyanın içine dalardık. 2000’lerde üniversitede okumuş tüm gençler adına Blizzard firmasına, bir neslin yaratıcılığını artırdığı için teşekkürlerimizi gönderiyoruz. :)

SimCity 2000

simcity-2000
Bu sevimli şehir geliştirme oyunu üniversiteden mezun olan kişilere bedava belediye başkanlığı nasıl yapılırı öğretiyordu. Bir oyundan ziyade bir ders gibi düşündük ve gözlerimizi feda ettik bu oyuna.

Need for Speed Underground II

need-for-speed-underground-2
Caddelerde gazlamanın alternatifi olarak üniversite gençliğinin güvenli bir şekilde araba kullanmasının önünü açan bu oyun aynı zamanda öğrenci evlerinde hız rekorlarının konuşulmasına da neden olmuştur.

GTA Vice City

GTA Vice City
Amerika’ya gitmeden mafyası olsun, çeteleri olsun tam bir sokak hayatını anlatan bir oyundur. Bu oyunu bitiren kişiler ben hayat okulunu bitirdim diyorlarsa doğru söylüyorlardır. Bu oyundaki nostaljik radyo kanallarını dinlemek de ayrı bir keyifti. Yürü be GTA!

Call of Duty I

call-of-duty-1-9
Savaş oyunları olmadan ne hayatın bir tadı olurdu ne de oyun dünyasının. 2000’li yılların gençliğinin vazgeçilmez bir oyunu olan COD gerçekten savaş olayının hakkını veren bir oyundu. Kendisini sevgi ve özlemle anıyoruz.

Elder Scrolls IV: Oblivion

Elder Scrolls IV Oblivion
Bu harika oyun grafikleri ve oynanışı ile gönülleri fethetmiştir. Genişleme paketleri ile beraber tam bir zaman canavarına dönüşen bu oyuna bir başlandı mı bitirmeden rahat etmek olanaksızdır. Uzak durmayı başaramayanlar bütünlemelerde okuldaydı, hatta bir kısmı okulu uzattı.

Thief

Thief
Bu oyun bize nasıl sessiz olunur, nasıl saklanılır, nasıl kaçılır gibi konularda adeta ders vermiştir. Spor akademilerinde okutulması gereken bir oyundur. Günlerce oynanabilir, tek kelimeyle kral bir oyundur.

 

Bu makale 3454 kez okunmuştur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.