Heroes of Might and Magic

heroes of might and magic 3

Archangel vs. Archdevil

Heroes of Might and Magicsıra tabanlı strateji oyunudur. 1995 yılında New World Computing isimli firmanın kurucusu Jon Van Caneghem tarafından tasarlanmış ve Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest adıyla piyasaya sürülmüştür. Oyunun başarısının ardından 3DO firması dağıtım haklarını satın almış ve 1996 yılında Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars ve 1999 yılında Heroes of Might and Magic III: The Restoration of Erathia piyasaya sürülmüştür. Heroes 3 ve HOMM3 kısaltmalarıyla da bilinen 3. sürüm en çok rağbet görendir ve The Shadow of the Death (SOD) ile Armageddon’s Blade adında eklenti paketleri vardır. Ayrıca amatör oyuncular tarafından geliştirilmiş In the Wake of Gods (WOG) isimli bir eklenti paketi de mevcuttur. Bu paket ile oyunun oynanış şeklinde önemli değişiklikler olduğundan HOMM 3.5 olarak da adlandırılır.

İlk üç sürümde sürekli yükselen başarı grafiğinin ardından 2002 yılında 4. sürüm olan Heroes of Might and Magic IV yayınlanmıştır. Diğerlerinden belirgin biçimde ayrılan oynanış şekli ve 3 boyutlu oyun yapısı ile bu sürüm birçoklarına göre bir hayal kırıklığıdır ve oyunun mucidi tarafından tasarlanan son sürüm olmuştur. 2003 yılında NWC kapanmış ve oyunun haklarını Ubisoft firması satın almıştır. Ubisoft, 2006 yılında Nival Interactive tarafından geliştirilen Heroes of Might and Magic V ve 2011 yılında Black Hole Entertainment tarafından geliştirilen Might & Magic Heroes VI sürümlerini yayınlamıştır.

Kaynak : http://tr.wikipedia.org/wiki/Heroes_of_Might_and_Magic

 

Bu makale 2927 kez okunmuştur.

  1. Siteniz hayırlı olsun. Heroes tüm zamanların en başarılı turn based stratejilerinden biri bence. Gece geç saatlere kadar gözümüzden yaşlar gelene kadar oynamıştık.

  2. Tesekkurler. Heroes dısında daha nice oyunlar olacak sitemizde. Yine bekleriz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.