Heroes of Might and Magic III – Artifactler ve Büyüler – I

Heroes of Might and Magic III’te oyunu kazanabilmenizi veya kaybetmenizi belirleyen en büyük faktörlerin başında ordu gücünüzden sonraki sırada, sahip olduğunuz artifactleriniz ve bildiğiniz büyülerdir. Güçlü artifactlere sahipseniz veya implusion gibi güçlü büyüleri de yapabiliyorsanız sizden kat be kat güçlü orduları yenebilirsiniz. Tabi hangi büyünün ne işe yaradığı, hangi sıra ile büyülerin yapılması gerektiği ve sınırlı artifact slotlarınıza hangilerini koymamız gerektiği de oyun içinde çok önemli konulardır.

Şimdi bu kadar çok artifact ve büyü hakkında detaylı olarak sizlere bilgi vermeye çalışacağım. Böylece nelerin sizin için daha önemli olduğunu öğrenebileceksiniz. Ayrıca WOG sürümü ile bazı artifactleri de birleştirerek yapılabilen daha güçlü combo artifactler hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz.

Heroes Might and Magic Wog sürümü ile beraber toplam 134 tane artifact vardır. Bunların dışında, kahramanınızın komutanın ve kahramanınızın da kullanabileceği bazı artifactler mevcuttur. Bazı haritalar ve sürümlerde bazı artifactlere ekstra özellikler eklenmiştir. Mesela, Bird of Perception her hafta 6 adet Griffin verir. Bu ve bunun gibi bazı küçük ek özellikleri artifacte sol fare yaparak görebilirsiniz.

Aşağıda 134 tane artifacte ait detaylı özellikleri görebileceksiniz. Ayrıca her artifacte bir renk verdim. Renkler, o artifactin ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Artifact seviyeleri

Artifact Listesi

 

Oyun süresince en azıdan 1 ya da 2 adet, en üst seviye (kırmızı renk) artifactlerden birine sahip olmak çok büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca mavi tanımlı artifactleriniz de ne kadar çok ise o kadar avantajlı olursunuz. Bunun yanında daha düşük seviyedeki artifactleri de mümkün mertebe toplamaya bakın. Sonuçta combo artifactlerin bazıları için düşük seviye artifactleri de gerekebiliyor.

Bu hafta artifact konusu çok uzun sürdüğü için büyüler ile ilgili detaylı bilgileri haftaya vereceğim. Heroes’ta büyüler çok belirleyici unsurlardır. Tüm büyüler Earth, Air, Fire ve Water olmak üzere 4’e ayrılmakta olup her biri basic, advanced ve expert seviyede öğrenilebilmektedir. Haftaya detaylı olarak karşınızdayım.

Bol Heroes’lu geceler sizinle olsun.

 

 

Bu makale 8761 kez okunmuştur.

Yorumu formunu geç

  • nagihan on 16/11/2012 at 1:43 pm
  • Cevapla

  Harika bir yazı emeğine sağlık 🙂

  1. Teşekkür ederim. İnşallah haftaya yeni yazımla karşınızda olacağım. Ayrıca bazı yeniliklerimizde olacak.

 1. Valla çok faydalı oldu bu yazı. Ben Heroes’da senin kadar başarılı değilim. Muhtemelen büyü sıralarını doğru yapmıyor olmamdan kaynaklanıyor. Ama bu yazı sayesinde artık birkaç ipucu var elimde…

  1. Haftaya çıkacak olan devam yazımı da okursanız aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacaktır.

  • Ersin on 20/11/2012 at 1:36 am
  • Cevapla

  Güzel bir sunum olmuş eline sağlık.
  Ben hala vs arıyorum ancak gelen giden yok 🙂 Oynamak isteyenler ekleyebilir.
  ersinersin_archangel@hotmail.com
  Saygılar

  1. Ersin selam,
   İkidir sana mail atıyorum oyun için acaba junka mı düşüyor?

   Oyun uzmanlarını Facebook ve Twitter da takip edersen daha hızlı iletişim içinde olabiliriz.

   Teşekkürler

  • Ersin on 20/11/2012 at 11:10 pm
  • Cevapla

  Merhaba. Kusuruma bakmayın bu adresi sadece msn olarak kullandığımdan maillerine çok uzun süredir hiç bakmadım. Az önce kontrol ettim maillerin bana ulaşmış Şansal. Ancak 900 küsür mail var gelen kutusunda inan hiç önemli bir mail gelecği ihtimali üzerinde durmadım 🙂 Facebook üzerinden sayfayı ekledim. Twitter kullanmıyorum. Oyun ile de ilgili olarak oynadığım zamanlarda ss leri atacağım. Wog paketinin quicksilver patch ini bulamadım. Onda birkaç güzel değişiklik daha vardı. Nereden baktı isem linkler hep kırık. Eğer varsa elinde olan Facebook üzerinden haberleşelim.
  Saygılar.

  • mehmed on 30/01/2013 at 8:51 pm
  • Cevapla

  arkadaşlarım ben da tam bir heroes tutkunuyum 5 haric butun serileri var oynamak isteyen arkdasları mailimi veriyorum
  bokbocugu42@gmail.com

  1. Selam Mehmet,
   Heroes 3’u Hamachi agı uzerınden oynuyoruz.Sevıyen nasıl ıyımısın wogda.
   Sımdılık hoscakal,

  • musyafa on 02/01/2014 at 8:32 pm
  • Cevapla

  sansal abi wog a yeni gelmiş artıfactlar var o konuda da aydınlatırsa bizi çok iyi olur

  1. Hangileri mesela?
   Gate Key kaleni kapatmana yarıyor belli süre kimse saldıramıyor kalene.

  • usta on 22/05/2016 at 4:21 pm
  • Cevapla

  Gayet güzel ve hep hayalini kurduğum heroes 3 anlatımları olmuş tebrik ediyorum.Büyülere etki sağlayan artifactlarda 25,26 ve 27 olanlar mana puanını değil büyünün etki süresini uzatıyor.düzeltme yapabilirsiniz 🙂

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.