Herkesin Telefonunda Mutlaka Bulunması Gereken 12 Uygulama

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile çok kısa sürede bizim için vazgeçilmez oldular. Hoş vakit geçirmemizi sağlayan oyunların yanı sıra oldukça faydalı yazılımsal ürünler adeta hayatımızın birer parçası oldu. Listeyi yaparken herkesin telefonunda zaten bulunan sosyal medya uygulamalarını (Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare vb.) bu listeye koymadım. Daha çok hayatımızı kolaylaştıracak uygulamaları aşağıdaki gibi sıraladım. Umarım sizler için faydalı olur.

 

RunKeeper

RunKeeper

Sağlam Kafa Sağlam Vücuttadır Diyenler

Run Keeper: Bu uygulama ile daha çok yürüyüşe çıkacak daha çok koşacak ve fazla kilolarınızdan kurtulacaksınız.  Uygulamanın bir diğer güzel özelliği ise, aynı uygulamayı kullanan arkadaşlarınızın yaptığı yürüyüş ve koşuların süresini, rotasını ve mesafesini görebilmeniz.

 

 

 

 

 

HotSpot

HotSpot

Ben Her Siteye Girerim Özgülüğü İçin

Hotspot Shiled VPN: Bu uygulama ile maalesef ülkemizde de ara sıra yasaklı olan sitelere zahmetsizce girebilir ve internette özgür olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ek bilgi, aynı özgürlüğü masa üstü bilgisayarınızda veya diz üstü bilgisayarınızda yaşamak istiyorsanız DNS ayarlarınızı 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

CIA

CIA

Yeni Nesil Ajanlar Buraya

CIA (Caller Identification App):Türkçe karşılığı ile “Arayan Kimliği Uygulaması” isimli uygulama sizi arayan numaraların kime ait olduğunu gösteriyor. Bu ilginç uygulamanın çalışma mantığı oldukça basit. Uygulamayı yükleyen kullanıcılardan kendi rehberini kopyalama izni isteniyor. Bu izin uygulamayı yükleyen bütün kullanıcılardan istenmekte ve izin veren kullanıcıların rehberlerindeki numaralar bir veri tabanında saklanıyor. Bu sayede ne kadar çok kullanıcı bu uygulamayı kullanırsa, sizi arayan numaranın kim olduğunu bulma ihtimaliniz o kadar yükseliyor.

 

 

 

 

Nerde Bu Otobüs

Nerde Bu Otobüs

İstanbul’da Otobüse Bineceklerin Dikkatine !

Nerde Bu Otobüs: Bu ücretsiz ve son derece faydalı uygulama ile bineceğiniz otobüsün o duraktan kaçta geçeceği, rotası, durakları gibi bilgilerin yanı sıra otobüsün  o anda nerede olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Öğrencilerin vazgeçilmesidir diyebiliriz.

 

 

 

 

 

BiTaksi

BiTaksi

Şoförünüz Emrinizde

Bi Taksi: Son zamanlarda kullanmaya başladığım bu başarılı uygulama ile taksi bulma derdine son veriyoruz. Özellikle de sisteme kayıtlı taksilerde kredi kart ıgeçmesi ve fatura kesebilmeleri ise, en büyük avantajları.

 

 

 

 

 

Shazam

Shazam

Bu Şarkının Adı Neydi Diyenlere

Shazam: Shazam ile herhangi bir şarkının 10 saniyelik bölümünü uygulamaya dinlettiğinizde size hangi şarkıya ait olduğunu öğrenebilirsiniz.Özellikle çok beğendiğiniz fakat adını bilmediğiniz şarkıların ne olduğunu öğrenebilmek için birebir.

 

 

 

 

 

Teamviewer

Teamviewer

Telefondan Evdeki Bilgisayara Bağlanın

Teamviewer: Uzak masaüstü gibi oldukça gerekli bir konuda “Teamviewer” bizi tatmin ediyor. Bu uygulama ile mobil cihazınızdan evdeki bilgisayarınızın masaüstüne bağlanıp kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

LinkedIn

LinkedIn

İş Hayatına Atılacak Olanlara

Linkedin: Bu uygulama sayesindehem iş çevrenizi genişletebilir hem de yeni iş fırsatları bulabilirsiniz. Bir nevi iş dünyasının facebook’u sayılan bu uygulama özellikle yeni iş arayan kişilere de fırsatlar sunuyor.

 

 

 

 

 

Skydrive

Skydrive

Daha Fazla Depolama Alanı İçin

SkyDrive: Microsoft tarafından geliştirilen bu uygulama sayesinde depoladığınız dosyalara interneti olan cihazlardan ve telefonlardan ulaşabiliyorsunuz. Özellikle müzik, video, e-kitap gibi arşivi olan kişiler için çok güzel bir uygulama.

 

 

 

 

 

Game for Cats

Game for Cats

Kediler için Oyun

Game for Cats: Evdeki kedinizi düşünerek yazılmış bir uygulama olan Games for Cats kediniz için harika bir oyun.Ücretsiz olarak sunulan uygulama ile kediniz, ekran üzerinde takip edebileceği bir ışık, fare, kelebek ya da balık görüyor. Bu objeyi yakalamak için patilerini kullanmak zorunda. Yalnız dikkat etmek gerekir, kediniz sivri tırnakları ile cihazınıza bir miktar zarar verebilir. 🙂

 

 

 

 

Songza

Songza

Nabza Göre Şerbet Verilir

Songza: O anki ruh halinize göre müzik seçen ve sizi mutlu eden bir uygulama Songza. Oldukça başarılı olan bu uygulama özellikle şimdi ne dinlesem iyi gelirciler için biçilmiş kaftan. Oldukça geniş bir yelpazede müzik dinleme fırsatı veriyor.

 

 

 

 

 

Kaave Falı

Kaave Falı

Fala İnanma Falsızda Kalma

Kaave Falı: Kahvenizi içtiniz üstüne su içtiniz, bir de fincanın içinin resmini çekip bu uygulama ile paylaşın ve ücretsiz olarak kahvenize bakılsın. Bu şirin uygulama çok popüler olacağa benziyor.

 

 

 

 

 

Yeni yazılarımda tekrar görüşmek üzere. Hoşçakalın.

 

 

 

Bu makale 4051 kez okunmuştur.

1 yorum

    • Nagihan on 11/08/2014 at 3:23 pm
    • Cevapla

    Özellikle Bı taksi uygulaması super , gercekten hayatı kolaylaştırıyor

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.