Hangisi Daha Karizmatik Tam Emin Olamadığımız 16 Oyun Karakteri

Oyun dünyasının Rönesans’ı olan son çeyrek asırda pek çok başarılı oyun karakteri de hayatımıza girdi. Kimi zaman rüyalarımızı bile süsledi, hatta onlardan biri olabilmek için hayaller kurduk.

Posterleri duvarlarımızı süsleyen bu karizmatik karakterleri gelin yakından tanıyalım. Huzurlarınızda bizce epeyi karizmatik oyun karakterleri listemiz.

Silah kullanmada ustalaşmış abimiz Max Payne

Max Payne
Adını oyuna da veren yegâne karakterlerden olan Max Payne dış görünüşü ve delici bakışlarıyla gönüllerde taht kurmayı başardı.

Listemizdeki tek hatun kişi Lara Croft

Lara Croft
Tomb Raider oyununun dünyalar güzeli kahramanı Lara Croft’tan hoşlanmayan çok az kişi vardır herhalde. Vur de vuralım öl de ölelim Lara!

Eskilerden göbekli ama karizma amcamız Larry

Larry
Leisure Suit serisinin bol bol Türk kası yapmış amcası Larry’i unutmak mümkün mü? Acaba kaç hatunun aklını başından aldı demeden edemiyor insan.

Filmi dahi çekilen oyunun afili delikanlısı Jack Carver

Jack Carver
Far Cry denilince akla okyanusun ortasındaki egzotik adalar ve Jack Carver gelir. Aslında eli silah tutmayan bu arkadaşımız mecburen kendini sıkıntılı tiplerle savaşırken bulmuştur; sevgilisi de vardır.

640509-040147 kodlu Ajan 47

Ajan 47
Belki de listedeki en tuhaf sıkı abimiz Hitman’den Ajan 47’dir. Kendisini tuhaf yapan ise, aslında bir insan klonu olmasıdır. Kel olması kendisine ayrı bir hava katmıştır.

Soyadın bile yeter Gordon Freeman

Gordon Freeman
Nedense Half Life’ın bu karizma karakteri ile Morgan Freeman ve Gordon Milne arasında bir bağ olduğunu düşünmeden edemiyor insan. Amca oğlu olabilirler diyceez ama biri beyaz biri siyah, biri İngiliz biri Amerikalı. Kimin akrabası olursa olsun Gordon abimize saygımız sonsuz.

Scarface karizmasına sahip Geralt of Rivia

Geralt Of Rivia
Rivia’lı Geralt, lakabı olan “Ak Kurt” olarak çağırılır ve bir yaratık avcısıdır. Yüzündeki yara izi ve doğal beyaz saçları gönülleri fethetmeye yetmiştir. Witcher adlı oyunun ana karakteridir.

Gerçekte yaşaması muhtemel karizma Altair İbn-la Ahad

Altair ibn-la Ahad
Kimi zaman gerçek olaylara dayandırılarak işlenen Assassin’s Creed serisinin bu karakterin babası Müslüman annesi ise Hıristiyandır. Üstadının “Nothing is True, Everything is Permitted” (Hiçbir şey Gerçek Değildir, Her şey Mübâhtır) lafını kendine hayat görüşü olarak edinmiş Altair İbn-la Ahad üst seviye karizmaya sahiptir.

Bir kediden daha sessiz ve hızlı Garret

Garret
Thief serisinin sessiz ama karizmatik kahramanı Garret aşırı zengin, rüşvet yemiş kişilere olan gıcıklığı ve Robin Hood duruşu ile her zaman çok sevilmiştir. Karda yürüyüp de izini belli etmeyen bu karakteri oynamak her zaman çok keyifli olmuştur.

Oyun dünyasının Johnny Depp’i Pers Prensi

Pers Prensi
Aynı zamanda filmi de çekilen bu oyunun yakışıklı kahramanının ciddi hayran kitlesi vardır. Sürmeli gözleri ve kılıç kullanmadaki ustalığı en önemli özelliklerindendir.

Listenin en sağlam abisi Kratos

Kratos
Ailesinin intikamını almak için adanmış bir ömür, çileyle geçen yıllar ve küllerinden doğan God of War’un kas yığını abisi Kratos. Karizmanın dibine vurmuş bir karakter. İnşallah bir gün mutlu olarak da göreceğiz onu.

Ergenlerin bir numarası Leon S. Kennedy

Leon S. Kennedy
Bir hatun için hayatını hiç düşünmeden tehlikeye atabilen ‘babyface’ Leon, Resident Evil oyununun başkahramanıdır.

Eskilerden bir karizma Duke Nukem

Duke Nukem
Serseri delikanlı tiplemesinin bir tanımı varsa o da Duke Nukem’dir. Kimi zaman illegal ortamlarda da bulunabilen Duke, hatunlara ve striptiz barlara olan düşkünlüğü ile bilinir. Biz onu ta iki boyutluyken severdik daha.

Cool ama gerçekten cool Sub-Zero

Sub Zero
Mortal Combat serisinin bu buz gibi karizmatik kahramanı, her ne kadar ulaşılmaz gözükse de bir paket dondurma ile fethedilebilir bir yüreğe sahiptir.

Her ortam ve her durumda yılmadan çalışan David Llewellyn Jones

David Jones
Çok fazla bilinmese de listemizdeki en başarılı asker I.G.I adlı oyundan David Llewellyn Jones’tur. Aldığı emirleri en ufak itiraz veya şikâyet olmaksızın kabul etmesi ve bir kere bile “of yeter” dahi dememesi onun karizmasına karizma katmıştır.

Aristokrat Lord Haart

Lord Haart
Zenginliği dillere destan, sarışın mavi gözlü bu kahramanımız aynı zamanda gözü pek ve cesur bir savaşçıdır. Hayatta her şey maddiyat, şan, şöhret değildir. Hem lord hem de karizma. Heroes Might and Magic serisinden Lord Haart’ta bu listede olmayı hak ediyor.

 

Bu makale 4081 kez okunmuştur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.