En Fazla Bağımlılık Yapan 11 Akıllı Telefon Oyunu

Akıllı telefonların hayatımıza girişiyle hem Apple hem de Android telefonlar normal telefon ve ofis özelliklerine ek olarak büyük ekranları ile oyuncuların da gözdesi oldu.

En sevilen ve bağımlılık yapan bazı akıllı telefon oyunlarını sizler için aşağıda sıraladık. Doğal olarak, “Aa listede şu nasıl olmaz!” dediğiniz oyunlar olacaktır. Yorum olarak paylaşın, biz de oynayalım. :)

Eğer siz de telefonlarınıza hangi oyunu yüklemeye karar veremiyorsanız aşağıdaki liste size yardımcı olacaktır.

Paradise Island

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Paradise Island
Tropik ve sevimli bir adanın yöneticisi olduğunuzu düşünün. Vereceğiz kararlarla adanıza gelen turistleri mutlu etmek bile elinizde. Muhteşem grafikleri ve sürekli çıkan versiyonları ile kendisini geliştiren bu sakin oyunu özellikle işyerinde arkadaşlarınıza çaktırmadan rahatlıkla oynayabilirsiniz. :)

Temple Run

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Temple Run
Bu oyunu oynadıktan sonra sokağa çıkıp koşmak isteyebilirsiniz. Şaşırmayın! Pek çok kişi aynı reaksiyonu veriyor. Maya, Aztek kentlerinde geçen bu kaçış ve ganimet toplama oyunu özellikle rekor kırma konusunda sürekli sizi motive edecektir. İlk başlarda oynaması zor gelse de zamanla ustalaşıp daha fazla keyif alabilirsiniz. Unutmadan, oyunun ikinci versiyonu da var ama daha zor. Bu oyun özellikle tuvalette gazete okuyan büyük bir kitleye alternatif olmuştur. Bağımlılık yapma katsayısı yüksektir.

Kingdom Rush

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Kingdom Rush
Çok sevilen savunma oyunlarının piyasadaki en başarılı örneklerinden biri. Oldukça şirin, minik yaratıklar ile uğraşmak biraz da strateji geliştirmek tam bana göre diyorsanız Kingdom Rush sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Angry Birds

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Angry Birds
Bu sinirli kuşlar için ne desek az. Genellikle yaşça küçük oyuncular tarafından tercih edilse de büyükler tarafından da bir yarışma oldu adeta. Oyun, türlü versiyonları ile ilgi odağı olmayı sürdürmeyi başarıyor.

Real Racing 3

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Real Racing 3
Adında da anlaşılacağı üzere oldukça gerçekçi oynanışı ve harika grafiklere sahip bu oyunu özellikle tablette oynamanızı tavsiye ederiz. Aman trafiğe açık yollarda hız yapmayın!

Candy Crash Saga

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Candy Crash Saga
Facebook kullanıyorsanız eminiz siz de her gün gelen mesajlar sayesinde bu oyunun ne kadar fazla kişi tarafından oynandığının, sevildiğinin farkındasınızdır. Arkadaşlarınız ile çok rahat yarışabileceğiniz ve rekorlarınızı paylaşabileceğiniz bu oyun özellikle kadınlar tarafından daha fazla seviliyor.

Cut the Rope

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Cut the Rope
Oyundaki amaç minik ve sevimli bir canavarın şekeri yemesini sağlamak gibi kolay bir şey olsa da bunu yapabilmek için her bölümde ustaca kurgulanmış bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Ulaşacağınız seviye ile arkadaşlarınıza hava atabileceğiniz, türünün başarılı örneklerinden biri olan bu oyun, Türk kıvrak zekâsı ile hızlıca bitirilebilecek oyunlar listesinde yer alıyor. :)

Where’s My Water

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Where's My Water
Oldukça yaratıcı fakat çok bilinmeyen bu oyunda amaç sevimli timsahımızı çok sevdiği suya kavuşturmak ve bu arada bazı saklı nesneleri bularak koleksiyonumuzu tamamlamak. Oyunun özellikle minik oyuncular tarafından çok sevildiğini biliyoruz.

Minecraft

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Minecraft
Evet o efsane Minecraft oyununun ta kendisi! Çıktığı tarihten bu yana indirme listelerini alt üst etmeyi başaran bu oyun, özellikle yaşı 30’u geçmiş oyuncular tarafından pek bi seviliyor. Emeklilik günlerinizi geçirirken keyif alabileceğiniz bu oyun huzurevlerine ciddi bir rakip olabilir. :)

Fruit Ninja

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Fruit Ninja
Toplu taşıma aracı oyunu da denebilen bu oyun, genellikle toplu taşıma araçlarında “Acaba karşımda oturan kişi parmağı ile bir sağa bir sola hızlı hızlı hareket ederek ne oynuyor?” sorusunun cevabıdır. Fruit Ninja’da meyveleri online olarak arkadaşlarınızla da kesebilirsiniz.

Top Eleven

bagimlilik-yapan-telefon-oyunlari-Top Eleven
Özellikle yaşça büyük oyunseverlerin bağımlısı olduğu bu oyun içinizdeki futbol ateşini yakacak ve sizi başarılı bir oyuncu, menajer yapacaktır. Özellikle sınava hazırlanan bireylerin, ciddi bağımlılık yapan bu oyundan uzak durması gerekir.

 

Bu makale 2796 kez okunmuştur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.