Assassin’s Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV

Assassin’s Creed IV

Assassin’s Creed 4 (Black Flag): Desmond Miles olmadan serinin gidişatını tamamen değiştiren yepyeni bir yapım olacak.   Oyun, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilmiş olup, Ubisoft tarafından ise yayımlanacaktır. Üstelik oyuna ait ps3’lere özel ek içeriklerin bile hazır olduğu şimdiden bildirildi. Oyunun kasım ayı başında oyun severler ile buluşması tahmin ediliyor.
1700 yıllarda Karayipler’de dev bir haritada mağaralar, körfezler limanlar içinde seferler arasında bulacağız kendimizi. Hem de nam-ı diğer şanlı korsanlara karşı savaşırken AC4’te kontrol edeceğimiz karakterimizin adı Edward Kenway. Kendisi AC3’te de tanıştığımız Haytam Kenway’in babası ve AC3’ün ana kahramanı olan Connor’ın büyük babası oluyor
Oynanabilirliğin çok değişeceğini düşünmüyoruz. Ancak okyanuslar ortasında gerçekçiliğin ön planda tutulacağı, okyanuslar ortasında fırtınalı bir günde yapacağınız deniz savaşları ve çıkartmaları düşünün. Gemilere yanaşmalı ve onları kancalarla kendimize çekmek durumunda kalacağız. Denizlere atlayıp gemilere yüzerek ulaşıp oradan da suikastlar yapmaya çalışacağız. Deniz yolculuklarında belli yerlere gidebilmek için gemimizi güçlendirmek, yenilemek zorunda kalacağız Rüzgar şiddetini iyi hesaplamalı, toplarımızı rotamıza bağlı olarak hazır halde tutmalıyız. Üstelik karşımızda Karasakal, Calico Jack, Benjamin Hornigold gibi efsanevi korsanlar varken yeteneklerimiz sadece yeterli olmayacaktır!
Oyuna yeni bir özellik olarak kişiselleştirmeler eklenmiş. Yani daha kişisel suikast yöntemleri uygulayabileceğiz. Bunun yanında büyük olasılıkla üçüncü oyun ile gelen dinleme alanı özelliği de bu oyunda devam edecektir.
Fragmanlarda ve görsellerde gördüğümüz grafiklere ve çevre etmenlerine de bakacak olursak, korsan çağının kültürünü tamamen yaşayabiliyor olacağız gibi. Şimdiden heyecanlanmaya başladık bile.
Multiplayer moda değinecek olursak; yeni modlar geleceği söyleniyor. Bu modların neredeyse tümü devam eden tarihi senaryoları ve o tarihte bulunan yer ve kişileri barındıracakmış içinde.

Hiç şüphesiz ki, Ubisoft yine AC kitlesini ekran başına bağlayacak 2013’ün Noel döneminde çıkacağı söylenen Playstation 4 ve muhtemelen ona yakın bir zamanda çıkacak olan Xbox 720 için hazırlanan bu oyun belli ki yeni nesil konsolların “çıkış oyunu” olmayı hedeflemiş durumda.

Yelkenler Fora! Bu sefer Efsanevi Kara Sakal’ı tarihe gömmeye gidiyoruz.

 

Bu makale 2506 kez okunmuştur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.