Assassin’s Creed III

Assassin's Creed III

Assassin’s Creed III

Assassin’s Creed III,  PlayStation 3 ve Xbox 360 için Ekim 2012’de, PC içinse, Kasım 2012 tarihinde piyasaya çıkan Ubisoft tarafından geliştirilen aksiyon macera türünde bir oyundur.  Assassin’s Creed, serisinin üçüncü büyük oyunu olan bu şaheser,  Amerikan Devrimi‘ni (1753-1783 yılları arası) konu alıyor.  Oyunun ana karakteri,  Connor  ile kişisel bir intikam uğruna değil, adalet uğruna savaşan bir özgürlük savaşçısı olacağız. Yeni oyun ile birlikte, Assassin’s Creed III’in çok fazla yol katettiğini söylemek mümkün.

 

JUNO geliyorum! Bekle beni!

 

Desmond ‘ın Juno’yu özgür bırakması için bağlanıyoruz Animus’a ve Haytham ile başlıyoruz maceralara! Ana karakterimiz Desmond, bu sefer atalarından biri olan Connor’ın ele geçirip bir köşeye sakladığı bir anahtarın peşinde ve anahtarı bularak dünyayı kurtarmayı hedeflemektedir. Oyunumuz, Amerika’da geçiyor ve Amerika’nın istilası ile kurtuluşundan günümüze etkileyici bir yapıt ile karşımız çıkıyor.

Assassin's Creed III At

Assassin’s Creed III At

Oyuna, ilk olarak suikastçi Haytham ile bir kolyeye ait olan yerin izini sürerek başlıyoruz. Operalarda suikast düzenliyor, gemi ile yeni keşfedilmiş Amerika’ya doğru yolculuğa çıkıyoruz. Haytham ile maceramız sonlandığında, Connor giriyor dünyamıza. Karakterimiz Connor’a alışmamız ise gerçekten çok kolay. Çocukluğundan, gençlik ve yetişkinlik dönemlerini tecrübe ediyor, kendisine çok hızlı adapte olmamıza olanak sağlanıyor. (Ah Ezio Vah Ezio..)

 

Oyundaki ana görevlerin yanısıra bitmek bilmeyen yan görevlerin de olması seriye doymak bilmeyenler için tam bir ziyafet. Avcılık, ticaret, gemicilik, hazine avı, suikast gibi yeni sistemler oldukça ilginç. Ancak para kazanma olayı da bir o kadar zor. Item Shoplar’da bulabileceğiniz “Accounting Book” ve avcılık yoluyla edindiğiniz “et, süt ve yumurta” yoluyla gelir sağlanıyor. “Accounting Book” sayesinde genişlettiğiniz ekibinize ham madde bulma, araç gereç yapma ve konvoylar oluşturarak bunları satma gibi talimatlar verebiliyorsunuz. Bu kısmı çözmek oldukça karışık geldi bana.

Assassin's Creed III Okçu

Assassin’s Creed III Okçu

 

Gelelim  “Multiplayer” moduna:  Wolf Pack adındaki Co-Op oldukça güzel düşünülmüş. Katılımcının çok olması halinde meydan savaşlarının tadı damağınızda kalıyor. Ancak eski serilerde olduğu gibi online serverlar hala aktif değil.

 

Assassin's Creed III KasabaOyun görüntü kalitesi, ses efektleri ve detaylar oldukça geliştirilmiş ve genişletilmiş. Devasa bir harita üzerinde at koşturmak, Newyork ve Boston sokaklarında cirit atmak, gemi savaşlarında kaptanlık becerilerinizi göstermek oldukça hoş ayrıntılar. Ancak dövüş ve aksiyon yönetimlerinin zorluğu, bazı abartılı sahnelerin varlığı, Full Synchronization zorluğu ve küçük de olsa bugların varoluşu insanı çileden çıkarmaya yetiyor. Ama tüm bunlar genel olarak oyundan alınan keyifi çok fazla etkilemiyor. Böyle zamanlarda Ezio’yu aramıyor değilsiniz.

 

Eğer Assassin’s Creed serisini seviyorsanız bu son oyunu da mutlaka oynamanızı tavsiye ederim, pişman olmayacaksınız.

Sistem Gereksinimleri

 

En Düşük

Önerilen

Operating system

Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8

CPU

2.66 GHz Intel Core2 Duo E6700 or 3.00 GHz AMD Athlon 64 X2 6000+ or better

Memory

2 GB 4 GB

Hard drive space

18 GB

Graphics hardware

512 MB DirectX 9.0c-compliant with Shader Model 4.0 or higher

Sound hardware

DirectX 9.0c-compliant sound card 5.1 sound card

Network

256 kbps or faster broadband connection

 

Değerlendirme
Grafik: 5/5

Oynanabilirlik : 3.5/5

Konu : 4/5

Genel : 4.5/5

Hepinize iyi oyunlar dilerim.

 

Bu makale 6369 kez okunmuştur.

  1. Gercekten guzel bir oyun. Cok güzel bir yazı olmuş. Böyle güzel yazıların devamını bekliyoruz.

  2. Assassin’s Creed’in sanırım ilkini oynamıştım. Çok hoşuma gitmişti. Hele oyunun içinde Türk bayrağını görmek ve Türkçe konuşmaları duymak çok hoşuma gitmişti. Yenisini oynamadım. Ama anlattığın kadarıyla güzel gözüyor. İnceleme için çok teşekkürler.

    • Tolga on 15/02/2013 at 1:13 pm
    • Cevapla

    Assassin’s Creed hepsini oynadım ve şu ana kadar en zevk aldığım seri diyebilirim. Kesinlikle oynarken içine gireceğin ve asla bitmesin diyebileceğin bir oyun…oyun uzmanları eyvallah…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Close
Lütfen sitemizi destekleyin

Merhaba Oyun severler,
Aşağıdaki butonlara tıklayarak oyun uzmanlarını destekleyebilirsiniz.